2012-02-27

Sekmadienis knygų mugėje

Po ilgos petraukos pagaliau pagaliau aplankiau knygų mugę! Gera! Nepaprastai.
įkvepia. kilsteli. guodžia. ramina. grąžina, bet tuo pačiu suteikia postūmį, polėkį veikti. keistis. na, ir skaityti (:
jei tik būtų buvę įmanoma, tikrai būčiau supirkus visą vienos spalvočiausių leidyklų stendą, tačiau, deja, galėjau sau leisti tik/'tik' tiek:

Ežiuko norėjau jau anksčiau, tačiau kaina baugino.. Dabar džiaugiuosi įsigijusi ir rekomenduoju kitiems:)

V. Račicko Šlepetė jau seniai mintyse; ir kaip neperskaitytas kūrinys iš privalomos literatūros sąrašo universitete, ir kaip neįtikėtino populiarumo knygelė, nuo '96m. sulaukusi jau septinto leidimo! (neskaitėm? gėda juk, tiesa?) Gavau p. Vytauto autografą ir, turbūt, galiu sakyti, pažadą, kad "kai kitais metais ateisite į Knygų mugę, bus ir Šlepetė-6"! Valiooo!! :) Turim gražaus laiko perskaityti visas penkias, kurios jau yra išleistos ir laukti naujausios!:)

Sūrių pavadinimai suintrigavo todėl, kad šiek tiek besidomėdama kulinarija pastebėjau, kad tie patys gaminiai vadinami pačiais įvairiausiais pavadinimais, todėl nutariau sužinoti tikrąją tiesą ir vadinti taip, kaip priklauso!:) O kadangi leidėjai - Lietuvių kalbos institutas, išmokus kalbėti ir rašyti bus galima ramiausia širdimi!!! :) (http://vlkk.lt/lit/96430)

Kepame duoną namuose 2 užtikau visai netikėtai, lėkdama ilgomis B.9, C.01, D.5 ar panašiai neromantiškai pavadintomis eilėmis. Pristatė ją viena vienintelė mergaitėlė, kuri, bešnekant, paaiškėjo, yra pati autorė! :-) Vajėėė, kiek buvo laimės, džiaugsmo ir pakilimo! Teko skolintis iš bendramugininkės pinigėlių ir įsigyti:) Dar pakalbėjom, kad knygelės labai tikęs formatas, susegimas (leidžia atversti reikalingą lapą ir nereikia jokių akmenų virtuvėj turėt, norint puslapį prislėgt) ir slidaus popieriaus pasirinkimas (nebaisu sušlapinti, aptešlinti ar apmiltiniti). Puiki puiki knygelė! Ir labai miela šviesi smulki jos 'mamytė' Rasa:) Ačiū jai už gražų autografą(: Tikrai bandysiu duoneles iš Indijos ir Azijos, jos man pasirodė šiai dienai, skaniausios:) Taip pat labai džiaugiuosi, kad yra aiškiai papasakota, kaip pasigaminti gi sviestą. Ai, ir dar  patiko tai, kad daugumą duonų galima pekti (vaikiškas žodžio variantas: ) keptuvėje!

Na, o paskutinė knyga kulinarine tema privertė tiesiog spirgėti!!! Muminuko mamos receptai!!! Ar galit patikėt!!! :-) Nuostabu! :) Griebiau kaip laukinis žmogus!! :-) Taig čia mano vaikystės mumių mamos receptai! Taig tų mumių, kuriuos skaitydavom su drauge Geo, mamos receptai! Taig tų mumių, kuriuos virvute siuvinėjau ant baltų pagalvės užvalkalų, mamos receptai!! Jėėėėėzus!!! (Iškart atsiprašau, bet šįkart ne be reikalo..) Kaip gera je, kai yra tokių knygų.

Tikrai.
Na ir kas, kad kai kurie receptai čia neįtikėtinai vaikiški..
Juk kartais visai visai ne tai svarbiausia, ar ne?

-my-


P. S. labai ačiū Pranutei, kad taip gražiai papasakojo, kaip gera knygų mugėje..

7 komentarai:

Laura (laujus) rašė...

Jeeeeetaus, net seila nutįso nuo tokių "skanių" pirkinių

Dominyka rašė...

chichichi:):):) aš ir pati dar neatsidžiaugiu, nešiojuos jas visur su savim; tai į miegamą, tai atgal į virtuvę, kaip ta katė su pūsle:):)

Pievu rašė...

Bet tie receptai visai ne vaikiški. Mes čia ką tik tokius gurmanus vaišinome svogūnų pyragu, ir ką? Puikiausiai!

Dominyka rašė...

Taip, yra labai visokių, pradedant, pvz., "Arbata", "Kakava", "Žirnių košė":) O baigiant pyragais, tortais, džemais, uogienėm!:)
Taip sakant, universali knyga visai šeimai:)ir vaikams su tėte, ir mamai;)

Lola rašė...

Jeeezauuu, kai pagalvoju, kad į tris knygų muges nenuvažiuosiu, toooks liūdesys apima :(

Dominyka rašė...

Ir as i tris... Ber paskui galesim varyt i kokiu trisdesimt is eiles! :-D

Lola rašė...

tiesa, mumių receptuose yra alkoholiniopunšo receptas?